Senaste nytt Forums Vindsurfing Konfen Vindsurfing Vindgaranti Öland?

  • Vindgaranti Öland?

    Publicerad av anonym-anvandare på 4 maj, 2004 vid 15:25

    om man ska ta sig en tur till Haga park under maj och juni… vad ska man kolla på för väder innan man åker dit så man e säker på att få vind??? hur mkt brukar det blåsa av denna legendariska sjöbris?
    -j

    styret svarade 21 år, 10 månader sedan 2 Medlemmar · 1 Svar
  • 1 Svar
  • styret

    Medlem
    4 maj, 2004 vid 16:12

    snälla människa du kan aldrig vara säker på vind.
    Det är jävligt många faktorer som spelar in, men ska du kolla vädret så är det du ska kolla efter dels, såklart, riktig vind eller grundvind från syd eller sydväst (bara ett par sekundmeter) och sol. ibland kan nord och soligt väder slå till med riktigt brutala vindar. men säkrast är det som sagt med en grundvid från sydväst på uppåt 5-8 sekundmeter och sol

Logga in för att svara.

Installera Surfzone som app?
PNFPB Install PWA using share icon

Installera Surfzone appen genom att använda funktionen "Lägg till på hemskärmen" i Webbläsaren. På din iPhone/iPad, klicka på "dela" ikonen i webbläsaren och välj "Lägg till på hemskärmen".

PNFPB Install PWA using share icon

Installera Surfzone appen genom att använda funktionen "Lägg till på hemskärmen" i Webbläsaren. På din iPhone/iPad, klicka på "dela" ikonen i webbläsaren och välj "Lägg till på hemskärmen".

Surfzones app (PWA) har installerats.

Push notification permission blocked in browser settings. Reset the notification settings for website/PWA