Senaste nytt Forums Övriga Branschnyheter Förförförfest(?) | tack | frulle

  • Förförförfest(?) | tack | frulle

    Publicerad av rss på 1 november, 2012 vid 14:10

    20121101-074733.jpg
    Så här kan en frukost i Costa Rica se ut! Det är tortillas med mosade svarta bönor med ost på. Mycket förekommande och sjukt gott! Något att ta med hem till Sverige!
    Men det var inte så den här dagen började. Klockan 05:45 vaknade jag att massor av folk gick förbi mitt sovrumsfönster och in till grannen. Det var ett högljutt och sång-glatt gäng, trotts tiden på dygnet. Om jag inte vakna ordentligt av det så gjorde jag det några minuter senare. Då drog nämligen musiken i lägenheten intill igång, det var fest. Klockan sex på torsdagmorgon. Klockan närmar sig sig nu åtta och dom håller fortfarande på. Bara för att det är så ”konstigt” så är det inte alls irriterande, bara spännande och se hur allt fortföljer.
    Senare idag är det surffilmsvisning på Christian Surfers property. Innan det ska jag hinna med att lyssna på AIKs match på radion eftersom min dator gick sönder häromdagen. Efter matchen hamnar jag i perfekt synk med tidvattnet och hoppas på betydligt större vågor än vad gårdagen bjöd på. Tänk er vilken dag, smält ost till frukost, AIK match, SURF! och sen avsluta kvällen med surffilm och bön!
    Måste tillägga min tacksamhet att jag dels har en iPad att använda nu när datorn är död och att ipaden lever! Jag råka under frukosten lägga plattan uppe på miniugnen med lite musik medans jag gräddade frukosten. Igen bra idé, den stängdes av varnade om att den blivit överhettad. Jag la den i kylen lite och woila!!!
    Ha en bra dag där ute! Bless!
    Den bästa

    rss svarade 13 år, 4 månader sedan 1 Medlem · 0 Svar
  • 0 Svar

Tyvärr, inga svar hittades.

Logga in för att svara.

Installera Surfzone som app?
PNFPB Install PWA using share icon

Installera Surfzone appen genom att använda funktionen "Lägg till på hemskärmen" i Webbläsaren. På din iPhone/iPad, klicka på "dela" ikonen i webbläsaren och välj "Lägg till på hemskärmen".

PNFPB Install PWA using share icon

Installera Surfzone appen genom att använda funktionen "Lägg till på hemskärmen" i Webbläsaren. På din iPhone/iPad, klicka på "dela" ikonen i webbläsaren och välj "Lägg till på hemskärmen".

Surfzones app (PWA) har installerats.

Push notification permission blocked in browser settings. Reset the notification settings for website/PWA