Senaste nytt Forums Kitesurfing Konfen Kitesurfing Har en 14 x3? Vill köpa mindre. Ge mig tips

  • Har en 14 x3? Vill köpa mindre. Ge mig tips

    Publicerad av skejtar_henke på 18 december, 2003 vid 18:31

    Tyckte inte dennna platsa under köpes.. För jag vill diskuter drake. Inte köp.. Vad ska man köpa för kite egenligen. väger 90 och vill ha en hårdvindsdrake.
    Har funderat på en x3 i 10 m2 eller x4 om den nu kommer. Men det sägs att den är nästan för snabb.
    Nån som har någe bra förslag och kommentar..

    Tacksam för kloka ord och erfarenheter..

    Henke H

    kicki svarade 22 år sedan 4 Medlemmar · 3 Svar
  • 3 Svar
  • anonym-anvandare

    Medlem
    19 december, 2003 vid 05:42

    Aero 2 10m

  • patrikol

    Medlem
    19 december, 2003 vid 09:02

    Sling Shot Fuel 9 kvm

  • kicki

    Medlem
    19 december, 2003 vid 09:14

    jag rekommenderar Skoop3 eller North Toro2 (har ingen kolla på Toro för 2004). Toro2 är som en buffel och drar järnet hela tiden, tappar aldrig kraft i något läge. Skoop3 har en helt annan stil och har lika mycket kraft men mer diskret om man kan förklara det så. Båda är bra men det beror på vad man gillar mest själv.
    Happy hunting,

Logga in för att svara.

Installera Surfzone som app?
PNFPB Install PWA using share icon

Installera Surfzone appen genom att använda funktionen "Lägg till på hemskärmen" i Webbläsaren. På din iPhone/iPad, klicka på "dela" ikonen i webbläsaren och välj "Lägg till på hemskärmen".

PNFPB Install PWA using share icon

Installera Surfzone appen genom att använda funktionen "Lägg till på hemskärmen" i Webbläsaren. På din iPhone/iPad, klicka på "dela" ikonen i webbläsaren och välj "Lägg till på hemskärmen".

Surfzones app (PWA) har installerats.

Push notification permission blocked in browser settings. Reset the notification settings for website/PWA