Senaste nytt Forums Vindsurfing Konfen Vindsurfing hur mycke vind??

  • hur mycke vind??

    Publicerad av anonym-anvandare på 6 februari, 2003 vid 15:35

    här e min lilla leksak. har inte tstat den ännu för de blåser ju inget. men e de nån som vet ungefär hur mycke vind de kan behövas för att driva denn på snö med ett 5.3 segel??

    [bild]C:Documents and SettingsNiklas StråhlénMina dokumentMina bilder[/bild]

    anonym-anvandare svarade 23 år sedan 2 Medlemmar · 4 Svar
  • 4 Svar
  • anonym-anvandare

    Medlem
    6 februari, 2003 vid 15:37

    bilden funka inte. måste man ta en bild från internet eller?? aja. de e iallafall en snowboard med mastfot ungefär.

  • gurra1978

    Medlem
    6 februari, 2003 vid 16:33

    Om du ska köra på snö borde du nog ha en 3-4 m/s eller kanske 5-6 om det är djup nysnö. Jag körde med 4,7 i 10 m/s och var tok överriggad.

  • anonym-anvandare

    Medlem
    6 februari, 2003 vid 20:20

    tackar tackar. då blir de nog premiär imorn kan man ju hoppas. återkommer men en liten film förhoppningsvis

    ………………………………….

    RING SÅ SEGLAR VI…

  • anonym-anvandare

    Medlem
    6 februari, 2003 vid 21:05

    Markera förhandsgranskning så lägger du till sen!

Logga in för att svara.

PNFPB Install PWA using share icon

Installera Surfzone appen genom att använda funktionen "Lägg till på hemskärmen" i Webbläsaren. På din iPhone/iPad, klicka på "dela" ikonen i webbläsaren och välj "Lägg till på hemskärmen".

Installera Surfzone som app?

Surfzones app (PWA) har installerats.

Push notification permission blocked in browser settings. Reset the notification settings for website/PWA