Senaste nytt Forums Kitesurfing Konfen Kitesurfing Justerbar ”fast loop” ????

  • Justerbar ”fast loop” ????

    Publicerad av kitelife på 4 januari, 2003 vid 11:48

    Tjena, någon som vet var jag kan få tag på en justerbar (under åkning) fast loop till bommen?

    Skulle gärna vilja ha den innan tisdag så snabba svar uppskattas….

    anonym-anvandare svarade 23 år, 2 månader sedan 2 Medlemmar · 1 Svar
  • 1 Svar
  • anonym-anvandare

    Medlem
    6 januari, 2003 vid 15:57

    Nej, men jag har sett andra på nätet tala sig varma över en stump elastisk chock-chord från varje ända av bommen till fegisöglan. Det skulle också ha fördelen att fegisöglan inte vrider sig i förhållande till bommen, så den blir lättare att kroka i om man kör med krok i hängselen.

    Släpper man bommen så sätter den sig i ett visst läge, men går fortfarande att flytta uppåt och neråt utan att slita ut armarna. Skulle det lösa ditt problem tror du?

    /Rasmus

Logga in för att svara.

Installera Surfzone som app?
PNFPB Install PWA using share icon

Installera Surfzone appen genom att använda funktionen "Lägg till på hemskärmen" i Webbläsaren. På din iPhone/iPad, klicka på "dela" ikonen i webbläsaren och välj "Lägg till på hemskärmen".

PNFPB Install PWA using share icon

Installera Surfzone appen genom att använda funktionen "Lägg till på hemskärmen" i Webbläsaren. På din iPhone/iPad, klicka på "dela" ikonen i webbläsaren och välj "Lägg till på hemskärmen".

Surfzones app (PWA) har installerats.

Push notification permission blocked in browser settings. Reset the notification settings for website/PWA