Senaste nytt Forums Vindsurfing Konfen Vindsurfing Lite frågor om Pinnacle Studio.9

  • Lite frågor om Pinnacle Studio.9

    Publicerad av anonym-anvandare på 25 maj, 2004 vid 18:51

    Jag undrar om man kan spara arbeten man gjort i något annat format än ”.stu”.
    Sedan undrar jag också hur man gör för att censurera vissa områden som rör sig.

    svan svarade 21 år, 7 månader sedan 2 Medlemmar · 1 Svar
  • 1 Svar
  • svan

    Medlem
    26 maj, 2004 vid 08:54

    Gjorde just en film i nämnda program, mycket pedagogiskt tyckte jag. Som jag förstår din fråga med att spara i annat format så är det först när du gör filmen som du kan välja i vilket format du vill ha den, dvd, mpeg, etc. du har ju tre olika options:
    load (kommer inte ihåg vad det hette riktigt)
    edit
    make movie

    Det är under make movie som du väljer vilket format du vill att filmen ska vara i.

    för att censurera så är det bara att klippa bort eller lägga in en svart ruta i området som skall censureras, läs mer i hjälp avsnittet om du är osäker.

    hoppas det hjälper dig.

    s

Logga in för att svara.

Installera Surfzone som app?
PNFPB Install PWA using share icon

Installera Surfzone appen genom att använda funktionen "Lägg till på hemskärmen" i Webbläsaren. På din iPhone/iPad, klicka på "dela" ikonen i webbläsaren och välj "Lägg till på hemskärmen".

PNFPB Install PWA using share icon

Installera Surfzone appen genom att använda funktionen "Lägg till på hemskärmen" i Webbläsaren. På din iPhone/iPad, klicka på "dela" ikonen i webbläsaren och välj "Lägg till på hemskärmen".

Surfzones app (PWA) har installerats.

Push notification permission blocked in browser settings. Reset the notification settings for website/PWA