Detta ämne har 3 svar, 2 deltagare, och uppdaterades senast för 21 år, 6 månader sedan av .
Visar 4 inlägg - 1 till 4 (av 4 totalt)
Visar 4 inlägg - 1 till 4 (av 4 totalt)
- Du måste vara inloggad för att svara på detta ämne.
Detta ämne har 3 svar, 2 deltagare, och uppdaterades senast för 21 år, 6 månader sedan av Anonym anvandare.
Aloha!
Vi behöver musik till årets video från Swedish Windsurfing Tour…..all typ av musik. Precis allt!
Hittills har vi fått in en CD med tre låtar från bandet Whisperwave…tackar, men det räcker tyvärr inte. Alla som känner någon, som känner någon, som spelar i ett band som vill ha spridning av sin musik bör höra av sig snarast.
Det vi kan erbjuda är att bandet i fråga får en spridning av sin musik till individer som sannolikt inte skulle ha fått kontakt med denna musik annars…dvs ett perfekt tillfälle att nå en stor publik.
Videon kommer skickas till potentiella sponsorer, visas på båtmässor, läggas upp på nätet (low res) och även finnas till försäljning för hugade spekulanter.
Skicka CDn till:
Per Svanberg
Råstavägen 1, 3tr
169 54 SOLNA
Kom ihåg att skriva en liten rad om att vi får distribuera musiken fritt.
Tackar på förhand.
/Per
0733-97 13 23
per.svanberg@se.andersen.com
NU!
Jag é ganska bra på att sjunga, det vore kanske nått för videon.
Två tunga band på ingående från Norrtälje!!!!!!!
Sveriges största community för vindsurfing, kitesurfing, vågsurfing och SUP sedan 1998 ©2023 Surfzone - Share the Stoke
Progressive Web App (PWA) har installerats.
eller Skapa konto