Tips om boardbag

Detta ämne har 2 svar, 3 deltagare, och uppdaterades senast för 16 år, 7 månader sedan av Militaren.

  • Författare
  • #789054
     filipl
    Deltagare

    Hej,

    Jag tänkte köpa en boardbag. Jag vill få in dels en bräda (280 * 80 cm) och dessutom 1-2 bommar, 2 segel och två master.

    Finns det boardbags som är specialbyggda just för att få in en bräda + rigg i, eller är det en boardbag för två brädor som gäller då, där man stoppar in riggen i ett av brädfacken?

    Filip

    #1127257
     Smurff
    Deltagare

    Finns säkert speciella väskor för alltihop men det e inte så vanligt här hemma.
    Pat Love är ett märke som är rätt inovativa säljs mkt i England. Annars kan en dubbel boardbag i den storleken svälja en rigg oxå skulle jag tro!
    lycka till

    #1127272

    hej!

    det finns det du söker men jag vet inte var du kan hitta dem. prolimit har en variant (bilden nedan). http://www.surfbutiken.nu som säljer prolimit verkar inte ha den hemma, kanske finns någon annan butik?

    //Micke

Visar 3 inlägg - 1 till 3 (av 3 totalt)

Du måste vara inloggad för att svara på detta ämne.

svara

Sveriges största community för vindsurfing, kitesurfing, vågsurfing och SUP sedan 1998
©2023 Surfzone - Share the Stoke

Logga in med användarnamn och lösenord

eller    

Forgot your details?

Create Account